Zabawy w domu, czyli jak nie dać się nudzie na kwarantannie
Zabawy w domu, czyli jak nie dać się nudzie na kwarantannie

Zabawy w domu, czyli jak nie dać się nudzie na kwarantannie

 

Przedłużający się lockdown, lub przymusowa kwarantanna to czas, który nie musi kojarzyć się wyłącznie z nudą. Wręcz przeciwnie – istnieje wiele sposobów na to, by zmienić go w nieustającą przygodę. Wiele zależy od naszej własnej inwencji, która właściwie ukierunkowana może pomóc przetrwać chwile, które przyszło nam spędzić w czterech ścianach. Jak nie dać się nudzie na kwarantannie? Najlepszy sposób to wspólna zabawa, która sprawi, że czas upłynie nam szybko i przyjemnie.

 

Prace manualne – twórcze zajęcie czasu

Sprawdzony sposób na zabicie czasu to prace manualne. Spędzając wspólne chwile na malowaniu, rysowaniu, wyklejaniu i lepieniu, oddamy się twórczemu zajęciu, które pochłonąć może dobrych kilka godzin. Jeśli standardowy blok, kredki i plastelina przestają wystarczać, użyjmy tego, co mamy pod ręką – butelki plastikowe, rolki po papierze, czy puste opakowanie kartonowe to materiał świetnie nadający się do zabawy. Z pomocą kleju, nożyczek i papieru kolorowego butelkę po wodzie zamienimy w kosmiczną rakietę, z rolek zrobimy lunetę lub kalejdoskop, a opakowania kartonowe posłużą do budowy zamków i domków albo wieży.

 

Przyjemne z pożytecznym

 

Codzienne zajęcia, takie jak wspólne gotowanie to jeden z pomysłów na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Włączając dzieci do pomocy w kuchni, możemy nauczyć je podstawowych umiejętności, zainteresować np. tematyką zdrowego żywienia i wspólnie ugotować coś pysznego. A skoro gotowanie, to i sprzątanie... Czas kwarantanny nie sprzyja niczemu tak, jak porządkom. Wykorzystajmy go na zaprowadzenie ładu w szafach, komodach i łóżkach. Angażując w porządkowanie nasze dzieci, zyskamy cenną pomoc i wiedzę na temat tego, co się jeszcze przyda, a co już nie.

 

Kreatywność w czterech ścianach

 

Jeśli istnieje miejsce bardziej inspirujące do zabawy, niż własny dom, to musi być nim własne łóżko-domek! Ten mebel to pogromca dziecięcej nudy. Doceniany przez rodziców nie tylko podczas kwarantanny pozwala na kreatywną zabawę każdego dnia. Przykryte kocem zmieni się w namiot, indiański wigwam albo kryjówkę. Niczym nie osłonięte z powodzeniem imitować będzie bujający na grzbietach fal okręt lub inny wehikuł. Konstrukcja łóżka z mini-domkiem czyni je również atrakcyjnym punktem gastronomicznym, restauracją, lub sklepem. Łóżko domek wyposażone w szufladę świetnie sprawdzi się natomiast w charakterze zamku z lochem.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium