Pielęgnacja i dbanie o czystość łóżka
Pielęgnacja i dbanie o czystość łóżka

PIELĘGNACJA I DBANIE O CZYSTOŚĆ ŁÓŻKA

 

Łóżka wykonane z klejonki sosnowej mają nie tylko elegancki wygląd i są wytrzymałe, ale są także ekologiczne. Sosna jest materiałem łatwo odnawialnym, a co nawet ważniejsze nie ma negatywnego wpływu na zdrowie naszych dzieci. Wszystko ma swoją wytrzymałość, a jak wiadomo dzieci użytkują rzeczy dość intensywnie, żeby spowolnić proces niszczenia się mebla i zabezpieczyć go na długie lata warto zdecydować się na jego polakierowanie . Nasze meble pokrywamy lakierami i farbami atestowanymi i bezzapachowymi.

 

Wybierając miejsce na łóżeczko prosimy wziąć pod uwagę, że drewno nie lubi bezpośrednich źródeł ciepła jak kominek czy kaloryfer, pod tym względem jego potrzeby zbliżone są do potrzeb naszych dzieci: dobra wentylacja pomieszczenia, brak wilgoci i nieprzesuszone powietrze sprzyjają dobrej jakości snu. Jeśli zastosowaliście Państwo w domu ogrzewanie podłogowe możemy polecić podkładki filcowe pod nogi łóżeczka.

 

Jak już wspomnieliśmy pokój, w którym postawiony jest mebel z klejonki sosnowej powinien być co jakiś czas wietrzony, sprzyja to utrzymaniu odpowiedniej wilgotności oraz temperatury. Najlepiej codziennie wietrzyć pokój przed snem, ponieważ świeże powietrze sprawi, że Państwa pociecha aż będzie chciała wskoczyć pod kołdrę i będzie jej się dobrze oddychało.

 

Zarówno drewno lite jak i klejonkę sosnową należy chronić przed zawilgoceniem , dlatego bardzo ważne jest, żeby nie czyścić łóżka mokrą ściereczką. Do czyszczenia najlepiej użyć suchej bądź lekko skropionej letnią wodą ściereczki, odpowiedniej szczotki z miękkim włosiem oraz odpowiedniego preparatu do czyszczenia drewna. Należy pamiętać o tym, że mebel należy czyścić delikatnie , mocne tarcie i dociskanie nie sprzyja klejonce, jak wiadomo drewno sosnowe jest zaliczane do gatunków delikatnych i wymagających.

 

Ważna jest systematyczność w pielęgnacji sypialnianego mebla, na drewnianym meblu nie powinien zalegać kurz, ponieważ może być on z dnia na dzień trudniejszy do usunięcia, a także może zacząć zalegać w trudnodostępnych miejscach. Ponadto oczywiście dziecku będzie się lepiej spało w odkurzonym pomieszczeniu.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl