7 najfajniejszych pomysłów na zabawę w łóżku domku
7 najfajniejszych pomysłów na zabawę w łóżku domku

7 najfajniejszych pomysłów na zabawę w łóżku domku

 

Nawet w lato zdarza się, że pogoda nie dopisuje, a „w czasie deszcze dzieci się nudzą”. Przedstawiamy kilka inspiracji, dzięki którym wietrzne, deszczowe dni okażą się być nawet całkiem fajne.

 

Teatr cieni w drewnianym łóżku domku

 

Jeśli przewiesimy przez „dach” domku prześcieradło, zasłonimy okna (lub poczekamy do wieczora), a dziecko wejdzie z kolegami albo zabawkami do środka takiej konstrukcji uzbrojone w latarkę powstanie piękny teatr cieni. Nawet najbardziej nieśmiałe dzieci będą miały frajdę, bo podczas gdy my będziemy widzieli ich sylwetkę za prześcieradłem i będziemy słyszeli ich głosy, one nie będą widziały jak im się przyglądamy, co sprawi, że poczują się komfortowo.

W takim teatrze cieni dzieci mogą występować same lub z pomocą pluszaków – kukŁoiełek. Mogą wymyślać własne scenariusze, ćwicząc kreatywność albo czytać lub włączyć bajkę z płyty i poruszać postaciami tak, by zilustrować gotową opowieść.

 

Łóżko domek jako wehikuł: statek, karoca albo balon.

 

Kiedy Twoje dziecko kocha podróże i przygody, a aura temu nie sprzyja możesz pomóc mu przemienić jego drewniane łóżko domek w środek lokomocji. Jeśli chciałoby wyruszyć w podróż balonem musi pamiętać o tym, by wyrzucać co jakiś czas worki z piaskiem (poduszki), by unieść się wyżej. Jeśli ma to być podróż statkiem z małego prześcieradła możecie zrobić żagiel. Tylko uważajcie na rekiny i piratów! Jeśli łóżko jest piętrowe, to góra łóżka powinna stać się bocianim gniazdem do obserwacji, z którego Malec będzie wydawał rozkazy podczas sztormu.

Układając poduszki w dwóch rzędach naprzeciwko siebie i nakrywając łóżko kolorową narzutą albo kołdrą stworzycie elegancką karocę, wiozącą córkę na bal. Musicie tylko uważać na zbójców, czyhających w lesie!

 

Drewniany domek łóżko jako schronienie wodza, zamek Szacha albo chatka Baby Jagi

 

Drewniane łóżko domek tipi to wymarzone miejsce dla wodza Indian, który ukryty przed wzrokiem postronnych może snuć plany odnalezienia skarbu Majów.

Wypełnione aż po „dach” kolorowymi poduszkami sosnowe łóżko dziecięce może bez problemu stać się zamkiem Szacha lub wieżą, w której uwięziona jest królewna.

Jeżeli natomiast dzieci lubią bajkę o Jasiu i Małgosi to nie ma lepszego miejsca na urządzenie chatki złej Baby Jagi, niż właśnie drewniane łóżko z szufladą, która może udawać piec.

 

A kiedy po całym dniu szaleństw Pociecha jest już zmęczona, wystarczy wygodnie ułożyć ją w zamku, statku czy tipi i pozwolić jej śnić najśmielsze sny. Jedyne co ogranicza nas w zabawach w łóżku domu to nasza wyobraźnia!

 

 

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl