5 zalet łóżek drewnianych
5 zalet łóżek drewnianych

5 zalet łóżek drewnianych


Wybór łóżka do pokoju dziecięcego to jedna z ważniejszych decyzji na etapie meblowania sypialni. Podstawa to wybór odpowiedniego materiału, przemyślanych wymiarów i rodzaju łóżka, które spełni jednocześnie kryterium estetyki, funkcjonalności i wygody. O ile dobór wymiarów będzie różnił się w zależności od wieku dziecka i pozostaje w dużej mierze kwestią indywidualnych preferencji, nie ulega wątpliwości, że materiałem, który najlepiej nadaje się na łóżko jest drewno. Dlaczego wybór łóżka drewnianego to najlepsza z możliwych decyzji? Wyjaśniamy poniżej.Naturalność w trosce o zdrowy sen


W trosce o zdrowy i komfortowy sen najmłodszych, warto zadbać, by łóżko wykonane było z naturalnego materiału. Drewno, a w szczególności drewno sosnowe zapewnia korzystny mikroklimat w sypialni. Drewno sosnowe oddychając, uwalnia aromat żywicy wypełniający pomieszczenie zapachem lasu. Co istotne, ze względu na swoje właściwości antystatyczne sosna nie przyciąga kurzu, co czyni z niej materiał przyjazny alergikom.


Komfort i bezpieczeństwo użytkowania


Drewno sosnowe to nie tylko kojący zapach żywicy, ale także przyjemny w dotyku ciepły, naturalny materiał, którego bliskość buduje atmosferę przytulności i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Odpowiednio zabezpieczone, z użyciem ekologicznych, bezzapachowych lakierów i farb łóżko drewniane pozwala cieszyć się komfortowym wypoczynkiem w bezpiecznym otoczeniu.


Ekologiczny wybór


Łóżko z drewna to mebel wykonany w całości z naturalnego materiału. Ponieważ jest to surowiec trwały i odporny na zniszczenie, mebel z niego wyprodukowany będzie takim, który w odróżnieniu od wykonanych z tworzyw sztucznych zachowa swoje właściwości na lata. Poza samym materiałem, z punktu widzenia zarówno zdrowia, jak i środowiska istotny jest również sam sposób zabezpieczenia mebla. Świadomi wpływu toksycznych substancji na zdrowie i środowisko, w LULETTO korzystamy jedynie z bezpiecznych lakierów i farb wodnych, wolnych od formaldehydu i innych szkodliwych związków.


Wytrzymałość na lata


Drewniane łóżka to również te, które na tle innych wyróżnia wyjątkowa wytrzymałość. Wykonane z wysokiej jakości surowca gwarantują bezkonkurencyjną trwałość. Solidność i masywność konstrukcji drewnianej zapewnia stabilność i bezpieczeństwo, a odporność na uszkodzenia sprawia, że łóżka drewniane służą w idealnym stanie przez długie lata.
Uniwersalny design


Łóżko drewniane to mebel o uniwersalnym designie, który pasować będzie do pokoju w każdej odsłonie. Surowy charakter drewna współgra zarówno ze stylem tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Znakomicie uzupełni wnętrza utrzymane w konwencji minimalistycznej, w stylu skandynawskim, jak i rustykalnym, czy nowoczesnym. Ponieważ drewno to materiał łatwy w obróbce, bez trudu dostosować można jego wygląd do indywidualnych preferencji. Dzięki plastyczności surowca, drewno stwarza również duże możliwości aranżacyjne – łóżka drewniane spersonalizujemy dowolnie, malując je na wybrany kolor i wybierając dowolny rodzaj zabezpieczenia spośród lakierów i farb.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium