Łóżko domek - sposób na odzyskanie prywatności w sypialni
Łóżko domek - sposób na odzyskanie prywatności w sypialni

Uwielbiamy przytulać nasze dzieci: pięknie pachną, chcemy je otaczać troską i bardzo je kochamy. Dlatego wielu rodziców początkowo śpi ze swoimi pociechami w jednym łóżku, ułatwia to usypianie i karmienie dziecka. Jednak z miesiąca na miesiąc dziecko rośnie, robi się sprawniejsze i znajduje przeróżne sposoby na to, by zająć jak największą powierzchnię w naszym łóżku.

Przeprowadzić dziecko do jego własnego pokoju i łóżka można na co najmniej dwa sposoby: można to zrobić stopniowo albo od razu.

 

Jak stopniowo przyzwyczaić dziecko do nowego pokoju?

 

Jeśli nasz malec należy do tych bardziej wrażliwych dzieci, tzw. high need baby to polecamy, żeby przyzwyczajać go do nowego miejsca spania stopniowo. Można wspólnie z dzieckiem wybrać wzór i kolor łóżka domku czy łóżka tipi, które najbardziej mu się podoba, a potem razem z nim złożyć je w Waszej sypialni obok Waszego łóżka. Następnie proponujemy udekorować łóżeczko za pomocą naklejek, girland czy innych prostych dekoracji – może nowy, pluszowy miś umili dziecku spanie? Na pewno dużą przyjemność sprawi dziecku nowa, kolorowa pościel z ulubionymi zwierzątkami. Kiedy ustawicie łóżko w tym samym pokoju co Wasze maluchowi łatwiej będzie przestawić się na osobne spanie. Kiedy uznacie, że jest gotowe będziecie mogli razem z nim przenieść jego łóżeczko do sypialni dziecięcej.

 

Nowa sypialnia dziecka – nowy komfort rodziców

 

Drugi sposób jest lepszy w przypadku dzieci nieco starszych: wybieracie z dzieckiem nie tylko łóżeczko, ale i urządzacie cały pokój, by dziecko nie chciało go opuszczać. Kiedy zobaczy jaką piękną ma sypialnię dużo łatwiej będzie mu zrezygnować z gniecenia się z Wami w jednym łóżku. Spanie w tipi zamiast w zwykłym, nudnym łóżku to niezła przygoda! Podobnie jak odpoczynek we własnym „domku”. Maluch też szybko zauważy, że na wygodnym materacu i w pojedynkę śpi mu się lepiej. Polecić możemy też wybór wesołej, nocnej lampki, która odgoni wszelkie strachy i pozwoli dzieciom spokojnie zasnąć.

Oczywiście na początku będą zdarzały się „nocne wędrówki” do Waszego łóżka, to normalne i najlepiej pozwalać na nie dziecku, by nie poczuło się odrzucone. To przyspieszy i ułatwi proces „przeprowadzki”. Jeszcze łatwiej będzie jeśli „przeprowadzić” ma się dwójka dzieci albo jedno już ma swoje łóżko, w swoim pokoju. W takim przypadku nowe łóżko z szufladą do spania będzie idealnym rozwiązaniem. Rodzeństwu będzie raźniej w jednym pokoju.

Na koniec pozostaje nam życzyć dobrej nocy wszystkim!

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl