Jak bezpiecznie urządzić pokój dziecka?
Jak bezpiecznie urządzić pokój dziecka?

Jak bezpiecznie urządzić pokój dziecka?

 

Urządzając pokój dziecięcy, poza troską o funkcjonalność, powinniśmy kierować się przede wszystkim względami bezpieczeństwa. Od tego, jakie meble wybierzemy do pokoju dziecięcego i jak zaplanujemy ich rozkład, zależeć będzie nie tylko wygoda, ale i bezpieczeństwo najmłodszych na co dzień. By zaaranżować przestrzeń wolną od zagrożeń, a jednocześnie atrakcyjną dla dziecka, warto zastosować się do kilku poniższych zasad.

 

Zabezpieczenie dużych mebli

 

Kreatywność i nie znająca granic wyobraźnia dziecięca w zestawieniu z mało stabilnym lub stojącym w nieodpowiednim miejscu meblem niosą ze sobą duży potencjał ryzyka. By je zminimalizować, warto zadbać o odpowiedni rozkład i zabezpieczenie mebli w pomieszczeniu. Meblując pokój dziecięcy, zatroszczmy się o odpowiednie ustawienie dużych mebli. Wolnostojące komody, szafki i regały ze względów bezpieczeństwa najlepiej przykręcić jest do ściany. W pokojach młodszych dzieci możemy również zabezpieczyć rogi mebli za pomocą specjalnych nakładek. Z uwagi na pomysłowość dzieci, meble, po których można łatwo się wspiąć warto jest umiejscowić z dala od okien.

 

Łóżko – solidność i właściwe wymiary

 

Łóżko do pokoju dziecięcego to jeden z ważniejszych wyborów mający bezpośrednie przełożenie na jakość snu i wypoczynku naszego dziecka. Powinno wyróżniać się stabilną konstrukcją, solidnym wykonaniem i posiadać wymiary dostosowane do konkretnego wieku (przyjmuje się, że zawierać powinny się one w przedziałach: 130-160 x 70-90 cm dla dzieci poniżej 6 roku i od 180 x 80 cm dla dzieci starszych). Kierując się tymi priorytetami, warto zaopatrzyć się w łóżko dziecięce u specjalizującej się w ich produkcji firmy. Producent łóżek LULETTO wykonuje je dla Państwa z wysokogatunkowego drewna, z dbałością o każdy detal, odpowiednio zabezpieczając wszystkie elementy konstrukcyjne. Łóżka dziecięce produkujemy w kilkunastu różnych szerokościach, długościach i o różnej wysokości, dlatego w naszej ofercie bez trudu znajdziecie model idealnie dopasowany do potrzeb Waszego dziecka.

 

Ekologiczne materiały

 

Bezpieczeństwo dziecka to nie tylko niestwarzające zagrożenia zabawki, ale i meble, do których produkcji nie używa się toksycznych farb i klejów. Szkodliwe substancje i związki lotne zawarte w powszechnie stosowanych materiałach wykończeniowych nie pozostają bez wpływu na organizm. W trosce o zdrowie Waszych dzieci łóżka LULETTO produkujemy z drewna sosnowego, które malujemy i lakierujemy ekologicznymi i bezzapachowymi farbami wodnymi.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium