Ekologiczna sypialnia i pokój dziecięcy
Ekologiczna sypialnia i pokój dziecięcy

Przez ostatnie lata wyraźnie widać, że coraz więcej ludzi zastanawia się nad długofalowymi konsekwencjami swoich czynów: jeśli dziś wyrzucę w lesie plastikową butelkę to za 50 lat może potknąć się o nią mój wnuk. Najbardziej świadomą grupę stanowią rodzice dzieci, to oni martwią się tym, co pozostawią po sobie przyszłym pokoleniom. To dzięki nim wróciły do łask pieluchy wielorazowe, szklane butelki i drewniane zabawki. Cieszymy się, że i my jako producent łóżeczek dla dzieci możemy wpisać się w ten pożyteczny ekologiczny trend, tworząc drewniane łóżeczka dziecięce.

 

Ekologia – dbałość o planetę i zdrowie

 

Właściwie powyższy nagłówek można by ująć prościej: dbałość o przyszłość. Kupując ekologiczne produkty nie tylko dbasz o naszą planetę, ale przede wszystkim, w pierwszej kolejności, nie narażasz dziecka na kontakt z toksycznymi materiałami. Nasze łóżeczka wykonane są z wyselekcjonowanej klejonki sosnowej, a malowane i lakierowane są ekologicznymi, hipoalergicznymi i bezzapachowymi farbami wodnymi, bezpiecznymi dla dzieci. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak szkodliwy wpływ na samopoczucie i kondycje mogą mieć plastikowe przedmioty lub farby, powstałe na bazie ropy. Jest to szczególnie istotne przy małych dzieciach, które uwielbiają wszystko „smakować”, ale i starsze dzieci, i oczywiście dorośli, wdychają związki lotne, które uwalniają się z takich przedmiotów pod wpływem ciepła. Nie ma się co oszukiwać, że pozostaje to bez wpływu na odporność organizmu. Koszty, które ponosi planeta są tu wtórne, bo nie ma dla rodzica nic cenniejszego od dobra jego dziecka.

 

Natura – ponadczasowy dekorator

 

Z przyjemnością obserwujemy, że większość naszych klientów wybiera lakierowane łóżka w naturalnym kolorze. Doceniają drewno sosnowe w naturalnej postaci, a dodatkowo dekorują pokoje swoich pociech na wzór lasu, sawanny czy safari. Naukowcy już dawno odkryli, że to takie widoki, w odróżnieniu od aglomeracji, wpływają kojąco na nasze zmysły i pomagają się wyciszyć i odpocząć. Drewniane łóżka w stylu skandynawskim mają tę wielką zaletę, że pasują właściwie do każdego wnętrza. Są dyskretne, więc nie zaburzają wcześniejszej koncepcji, z jaką dekorowany był pokój, w razie potrzeby można pomalować je tak, by jeszcze lepiej komponowały się z dotychczasowym wystrojem dziecięcego pokoju. Jasny kolor drewna sosnowego nadaje pokojowi wygląd czystego, zadbanego i dobrze oświetlonego. Ramy naszych łóżek, zarówno klasycznych jak i w formie skandynawskich domków, są skonstruowane tak, by były przewiewne i nie zabierały światła.

 

Ekologiczny sen naszych dzieci

 

W łóżeczku z naturalnych materiałów, pod bawełnianą kołderką i w otoczeniu drewnianych czy szmacianych zabawek śpi się zupełnie inaczej, niż w – co prawda naturalnym ale zimnym – metalowym łóżku, nie wspominając już o łóżkach plastikowych (tak, są takie!) czy obitych poliestrem sofach. Nie da się w tym swobodnie oddychać, nie ma też w tym nic przyjemnego. Samo dotknięcie wyszlifowanego drewna uspakaja po męczącym dniu, a zapach drewna sprowadza na powieki przyjemny sen. Trzeba pamiętać, że niewyspany malec to zły malec. Dzieci bardzo potrzebują snu i to znacznie więcej, niż dorośli. Podczas snu nie tylko regenerują siły, ale przede wszystkim się uczą. Zmęczony mózg to mózg niezdolny do zapamiętywania nowych rzeczy, dlatego tak ważne jest to, by sen dzieci był spokojny, głęboki i relaksujący. Aby było to możliwe muszą mieć wygodny materac i miejsce, w którym naprawdę lubią odpoczywać, a nie tylko muszą. Ufamy, że spośród szerokiej gamy naszych produktów, bez większych trudności znajdziecie Państwo łóżko, które będzie odpowiadało Waszym wymaganiom. W razie jakichkolwiek pytań nasi eksperci zawsze chętnie służą pomocą.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl